ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne

„Kto dużo czyta, żyje dwa razy”

 

„Kto dużo czyta, żyje dwa razy” pod takim hasłem przebiegał w naszej szkole cały wrzesień. Czytaliśmy, czytaliśmy i jeszcze raz czytaliśmy. To piękny i bardzo pożyteczny nawyk. Rozwija wyobraźnię, kształtuje wrażliwość, uczy świata i ludzi. Co więcej, pozwala spędzić wolne chwile w sposób przyjemny, za każdym razem w innym miejscu i czasie.

            9 września braliśmy czynny udział w akcji pod patronatem Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy „Narodowe Czytanie”. To nie był nasz pierwszy raz; od kilku już lat włączamy się w to niezwykłe przedsięwzięcie. Tym razem Radek przeczytał nam piękny fragment, kiedy zrozpaczony Winicjusz z narażeniem własnego życia szukał swojej ukochanej w więziennych lochach. Duże wrażenie zrobiły na nas wystąpienia pozostałych czytelników, zwłaszcza inscenizacja młodzieży z LO. Cudowne przeżycia wzmocniły  okoliczności przyrody, bo pogoda tego dnia była wyjątkowo piękna.

            Jeszcze nie ochłonęliśmy z jednych przeżyć, a w Bibliotece Publicznej już czekały na nas następne. Mogliśmy wziąć udział w spotkaniu autorskim z pisarką dla młodzieży Gają Kołodziej. Spotkanie miało dla nas wyjątkowe znaczenie, bo Pani Gaja opowiadała nam o swoich trudnościach szkolnych. Jest ona dla nas doskonałym przykładem,że dzięki uporowi i wytrwałości możemy osiągnąć wszystko i spełnić każde swoje marzenie. Do spotkania rzetelnie się przygotowaliśmy, przypomnieliśmy sobie jak przeprowadzać wywiad, jakie pytania wypada zadać, a jakich należy unikać. Przy okazji zrobiliśmy projekt edukacyjny z języka polskiego „Czego nie wiemy o naszych nauczycielach”? Przygotowaliśmy się do wywiadów czego dowodem są wspaniałe filmiki – ale tylko do naszego użytku!!!

            29 września znowu byliśmy gośćmi Biblioteki, uroczyście obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania i Dzień Muzyki. W przyjemny sposób przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia z życia Fryderyka Chopina – naszego dobra narodowego oraz poznaliśmy piękne i zabawne wiersze Wandy Chotomskiej, które na długo zapadną w naszej pamięci, zwłaszcza „Dwa fortepiany”.

            Już czekamy na kolejne czytelnicze doznania i wypatrujemy zaproszenia z naszej zaprzyjaźnionej Biblioteki.