ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne

Wojewódzkie Warsztaty Przyrodnicze

 

25 kwietnia 2017r. reprezentacja naszej szkoły udała się na Wojewódzkie Warsztaty Przyrodnicze ,, W lesie” w Kluczborku. Gospodarze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego powitali nas bardzo serdecznie i byli niezwykle gościnni. Konkurs odbywał się w auli, przyjechało osiem drużyn. ZSS w Namysłowie reprezentowali: Paweł, Patryk  i pani Viola.

            Głównym celem konkursu było poszerzenie wiedzy z zakresu przyrody i ekologii. Uczniowie rozwiązywali różne zadania. Paweł super poradził sobie z rozpoznawaniem odgłosów i tropów zwierząt leśnych i ułożeniem puzzli z kalendarza. Wykazał się też talentem plastycznym. Patryk uruchomił wyobraźnię i ułożył ciekawą historię, która przydarzyła się dzieciom w lesie. Potem pięknie zaprezentował ją na forum. Ułożył też zagadkę o rysiu i wykazał się wiadomościami o ochronie obszarów leśnych. Obaj chłopcy dużo wiedzieli o zasadach zachowania się w lesie. Potrafili bezbłędnie rozpoznać rośliny po korze, liściach czy szyszkach. Świetnie znali dary lasu.

            W efekcie zmagań drużyna z Namysłowa zajęła I miejsce. Chłopców uhonorowano złotymi medalami, otrzymali też nagrody rzeczowe- piórniki z wyposażeniem i gadżety.

W czasie warsztatów panowała przyjazna atmosfera i wszyscy uczyli się przez wspólną zabawę. Po obiedzie zadowolona i dumna załoga powróciła do szkoły.