ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne

WYJAZD DO TEATRU LALKI I AKTORA W OPOLU

 

            25 maja 2017r. grupa przedstawicieli naszej szkoły udała się do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki. Wyjazd był możliwy dzięki współpracy z Namysło- wskim Towarzystwem Przyjaciół Dzieci a okazją ku temu minione i nadchodzące święta rodzinne: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Oprócz kultywowania świąt wycieczka miała służyć integracji rodzin z naszego powiatu a przede wszystkim przynieść radość dzieciom, także tym z najuboższych rodzin i niepełnosprawnym.

            Zespół Szkół Specjalnych reprezentowała trójka uczniów: Dominik i Daria oraz Dominika . Były również nasze nauczycielki, które są członkami TPD

w Namysłowie: p. Renia, P. Magda i p. Viola. Szkoda, że Maks, Krzyś i Daniel nie mogli wraz ze swoimi rodzinami wybrać się tym razem do stolicy województwa. Są tacy ciekawi świata, a Opole to przecież wielkie miasto!

            W teatrze obejrzeliśmy spektakl,, Idziemy po skarb”. Głównymi bohaterami są ukochani przez dzieci na całym świecie Miś i Tygrysek.  Ireneusz Maciejewski – reżyser znany ze swoich przezabawnych i kolorowych przedstawień – prezentuje ich pocieszne wyczyny.  Tym razem Miś i Tygrysek wyruszyli z domu w poszukiwaniu skarbu. Wędrują przez różne ciekawe krainy. Przedstawienie o Misiu i Tygrysku pełne ciepła, humoru

 i radości, okazało się wspaniałą, teatralną przygodą dla najmłodszych widzów. To także lekcja dla wszystkich –  przypominającą, że o największych wartościach łatwo zapomnieć

w pędzie do realizacji złudnych pragnień. To mądra i ciekawa historia opowiedziana przez lalki- i te tradycyjne i nowoczesne- muppetowe.

            Spektaklem najbardziej zachwycony był Dominik, który powiedział, że skarbem było to, że ,,zwierzaki były przyjacielami” i pomagali sobie. Zdaniem Dominiki skarbem okazał się dom rodzinny, do którego Miś i Tygrysek powróciły z dalekiej wyprawy. Daria dodała, ze dom i rodzina …a w niej miłość- to jest najważniejsze w życiu i nie ma cenniejszego skarbu.

            Po obejrzeniu spektaklu spotkaliśmy się z aktorami p. Krzysztofem Jarotą i p. Elżbietą Żłobicką, którzy opowiedzieli nam o specyfice swojej pracy. Posłuchaliśmy też ciekawostek

o efektach specjalnych. Mogliśmy pobawić się lalkami z różnych przedstawień. Z bliska obejrzeliśmy dekorację parawanową i sprzęt techniczny a także różne rekwizyty. Najbardziej podobał nam się sztuczny tort. Zaliczyliśmy sesję zdjęciową.

            Pani Ela oprowadziła nas po tatrze. Byliśmy w garderobach aktorów, pracowni plastycznej i krawieckiej, dekoratorni, magazynie technicznym, byliśmy tez gośćmi na małej scenie.

            Z teatru udaliśmy się na krótki spacer po galerii,, Solaris”. Najbardziej interesowały na s sklepy z zabawkami. A na koniec odpoczywaliśmy w KFC. Każde dziecko otrzymało smakowity kuferek wraz z zabawką.

            Wyjazd był udany. Czas spędzony miło bardzo szybko minął.

                                                                                                          V.Bojarzyńska