ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne

Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym

         ,, 25 lat Państwowej Straży Pożarnej- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”       

            Organizatorem konkursu jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z  Wydziałami Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich

Głównym zadaniem konkursu było przedstawienie profesjonalnej formacji jaką jest Państwowa Straż Pożarna, ukazanie strażaków- ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo- gaśniczych. Od lat konkurs ten promuje wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

 

            Na początku 2017r. uczniowie naszej szkoły otrzymali zaproszenie do udziału

w ogólnopolskim konkursie rysunkowym, organizowanym corocznie przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Tegorocznej, XIX- ej już edycji konkursu przyświecało hasło,, 25 lat Państwowej Straży Pożarnej- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni! ".

            Do udziału w konkursie przystąpiło kilkunastu chętnych uczniów. Wybraliśmy 6 plakatów do eliminacji powiatowych. Dzieci wykonywały prace indywidualnie, stosując  technikę kolażu, z przewagą fragmentów ,,wydzieranek”. Na wszystkich plakatach byli strażacy w rolach głównych, a oprócz tego gratulacje od dzieci z okazji obchodzonej rocznicy, były też torty jubileuszowe, puchary, medale, kwiaty i laurki z podziękowaniami.

Podczas procesu tworzenia rozmawialiśmy o lokalnych warunkach i zagrożeniach, które są najbardziej realne w naszym środowisku. Ważne były przemyślenia autorów i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi, realizowaną przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej

            W marcu przekazaliśmy prace konkursowe do Wydziału Spraw Obywatelskich

i Zarządzania Kryzysowego przy Starostwie Powiatowym w Namysłowie.  28.04.2016r.

w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej miało miejsce uroczyste podsumowanie zmagań konkursowych i wręczenie nagród laureatom.

W grupie IV- ej zajęliśmy wszystkie czołowe lokaty:

A oto wyniki klasyfikacji:

I miejsce- Wiktoria

II miejsce- Amanda

III miejsce- Weronika

IV miejsce- Marta

V- Dominika .

            Dyplomy i nagrody wręczali dzieciom dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej

w Namysłowie p.Gorczyński oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego: K. Osuchi
H. Dzidowska. 

 Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, m.in.: profesjonalne ładowarki do telefonów i smartfonów, mnóstwo przyborów  szkolnych i materiałów plastycznych. Po słodkim poczęstunku w świetlicy uczniowie udali się na plac przed komendą i posłuchali ciekawostek o pracy strażaków.

            Na zakończenie imprezy udaliśmy się wszyscy do pizzerii,, Siódme Niemo". Tam zajadaliśmy się pizzami o najróżniejszych smakach i piliśmy pyszne soki.

            To był dzień pełen wrażeń.

                                                           Zwycięzcom GRATULUJEMY !