ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne

 

Sprawozdanie z wycieczki do Leśnictwa Gola

 

Data: 20. 03. 2015

Miejsce wycieczki: Karolinów (Grabówka) Leśnictwo Gola

Opiekunowie: Aleksandra Czapla, Violetta Bojarzyńska, Andrzej Błażków, Magdalena Pilis, Dariusz Słodki, Renata Stężała, Anna Chmielewska, Joanna Skowron, Magdalena Biniek, Katarzyna Tomicka, mama uczennicy Martyny Kamelskiej i mama Krzysztofa Zaburki

Uczestnicy: uczniowie ze szkoły podstawowej, gimnazjum, PDP I ZSZ

Cele :

- kształcenie umiejętności współdziałania w grupie

- integracja dzieci ze wszystkich oddziałów

- wspólna zabawa

- dostarczenie dzieciom pozytywnych odczuć

- kształtowanie postaw proekologicznych

- popularyzowanie wiedzy o drzewach

- propagowanie troski o środowisko naturalne

- przyswajanie zasad bezpieczeństwa podczas wycieczki

         Dnia 20 marca 2015 roku odbyła się wycieczka do lasu w Leśnictwie Gola. Uczestniczyli w niej wszyscy chętni uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Namysłowie.

         Wszystkich uczestników powitali pani leśnik Małgorzata Lizurej z Nadleśnictwa Namysłów i pan leśniczy Mariusz Czechlowski z Leśnictwa Gola i zaprosili na wycieczkę do lasu.

         Pierwszym punktem wyprawy było sadzenie drzewek sosny na wyznaczonym terenie leśnym. Leśnicy pokazali uczniom jak przechowywane są sadzonki, w jaki sposób sadzi się młode drzewka, jakiej wymagają pielęgnacji. Następnie każdy uczeń przygotował miejsce
i posadził młodą sosnę. Po wykonanej pracy cała grupa udała się na zasłużony odpoczynek. Leśnicy przygotowali dla wycieczkowiczów- pracowników ognisko i poczęstunek oraz drobne upominki. Pan leśniczy zachęcał dzieci do karmienia ptaków specjalnie przygotowaną karmą. Uczniowie szukali w lesie również pierwszych oznaków wiosny. Kiedy wszyscy nabrali sił udali się w grupach na poszukiwanie ukrytych wcześniej skarbów. Okazało się, że te skarby to słodycze.

         Zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach powróciliśmy do szkoły. Umówiliśmy się również na kolejną wycieczkę tym razem na szkółkę leśną w przyszłym roku szkolnym.