ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne

 

BOBOLANDIA – WROCŁAW

 

 Byliście kiedyś w dziecięcym raju? My już tak. Działo się to 23 maja 2013r. Wtedy to właśnie wybraliśmy się do Bobolandii, która mieści się we Wrocławiu, przy ulicy Miechowity. Jest to sporych rozmiarów Park Rozrywki Rodzinnej, w którym wizyta jest naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Ogrom atrakcji gwarantuje kilka godzin fantastycznej zabawy. Jest tam duży małpi gaj, a w nim m. in. kolorowe piłeczki, armatki, kręciołek Jest też olbrzymi wulkan (ściana wspinaczkowa i zjeżdżalnia), gumowe boisko do piłki nożnej, mnóstwo dmuchańców, trampoliny, autka , wielkie klocki, automaty do gier, komputery edukacyjne, bilard, piłkarzyki, stół Lego, rowerki i inne cudeńka. Przeróżne urządzenia i zabawki dostosowane są do preferencji dzieci w każdym wieku. My najbardziej oblegaliśmy wulkan i dmuchaną wyspę- polecamy ją wszystkim, którzy się wybierają do Bobolandii.

         Wraz z maluchami wspinali się, skakali i zjeżdżali rodzice, nauczyciele, opiekunowie

i panie z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Widać było, że dawno tak wspaniale się nie bawili. Oni także oderwali się troszkę od codzienności, ale najważniejsze, że dzieciaki miały niesamowitą frajdę.

         Ze ścian olbrzymiej hali patrzyły na nasze szaleństwa postacie bajkowe. Mieliśmy do dyspozycji swój pokój, a drugie śniadanie mogliśmy zjeść na terenie tamtejszej restauracji.

Na obiad pojechaliśmy do MC Donald s. Dla każdego dziecka były też duże lody z polewą czekoladową.

         W wycieczce uczestniczyli: uczniowie, rodzice i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych im. Adama Mickiewicza  oraz dwie panie z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Namysłowie, które wspierały nas w opiece nad dziećmi.

         Wycieczka zorganizowana została w ramach dwóch przedsięwzięć: Programu Ochrony

i Promocji Zdrowia Psychicznego w Zespole Szkół Specjalnych oraz Projektu,, Motylek”  Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Oba przedsięwzięcia mają na celu wychowanie dla zdrowia

i bezpieczeństwa, przeciwdziałanie agresji i uzależnieniom. Zgodnie z tymi założeniami dzieci poznały atrakcyjne miejsce bezpiecznej rozrywki, wspaniale się bawiły, uczyły się dbać

o bezpieczeństwo swoje i kolegów. Wszyscy wrócili cali i zdrowi do domów. A w autobusie słychać było niezmiennie,, wrócimy tu jeszcze?”, ,, przyjedziemy tu za rok?”.

        

         Wycieczka do Bobolandii to marzenie każdego dziecka i gwarancja wspaniałych wrażeń!

         Za wsparcie finansowe w spełnianiu dziecięcych marzeń składamy serdeczne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Namysłowie i Urzędu Miejskiego w Namysłowie.

 

                                                                  mali i duzi uczestnicy wycieczki