ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne

 

TERAPIA PSYCHOMOTORYCZNA

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

 

   W dniu 27 marca tego roku w szkole odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z terapii psychomotorycznej, która od tego roku szkolnego odbywa się na terenie naszej placówki.  Zajęcia zorganizowano by rodzice mogli dokładniej i szerzej poznać  cele  i zadania terapii, oraz jej wspierający charakter w rozwoju dziecka. Chcąc jak najlepiej zrealizować zamierzony cel zmianie uległa forma zajęć otwartych i tym razem uczestnikami nie były dzieci tylko rodzice.  Uczestnicy mogli poznać stały schemat zajęć i jego znaczenie.  Grupa wspólnie z prowadzącymi wykonywała ćwiczenia indukcyjne będące wprowadzeniem do innych ćwiczeń i stałym elementem zajęć. Rodzice mogli przekonać się, że jednoczesna praca ruchowa i śpiewanie lub mówienie konkretnego tekstu jest zadaniem wymagającym dużo zaangażowania i pracy. Każdy z opiekunów mógł też indywidualnie wykonać ćwiczenia motoryki dużej, które są zasadniczym i także stałym punktem zajęć terapeutycznych. Terapeutki mogły podzielić się wiedzą dotyczącą znaczenia stałego schematu zajęć, jego wszystkich punktów, oraz roli określonych części ciała w każdym wykonywanym ćwiczeniu.

   Warsztaty pozwoliły pokazać rodzicom jaką pracę i wysiłek wkładają ich dzieci w wydawałoby się proste ćwiczenia i zadania, będące jednocześnie wsparciem w ich rozwoju.

   Chciałybyśmy podziękować wszystkim Paniom uczestniczącym w zajęciach za życzliwość i zaangażowanie jakie wykazały podczas wykonywania ćwiczeń.

 

Terapeutki Psychomotoryki:

Anna Brylak, Ewelina Franaszek