ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne

 

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

 

W dniach 18-22.11.2013 w Zespole Szkół Specjalnych im. A. Mickiewicza w Namysłowie odbył się  II SZKOLNY TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ 2013. Zaplanowano wiele działań mających na celu dostrzeżenie i zrozumienie globalnych zależności, uczenie podejmowania świadomych decyzji i wyrabianie uczucia empatii.

Uczniowie zespołu edukacyjno- terapeutycznego (2G)  samodzielnie wykonali logo TEG, które towarzyszyło tygodniowej wystawie fotografii pt. „Rzeczywistość krajów południa”. Dzięki materiałom edukacyjnym Polskiej Akcji Humanitarnej, uczniowie oglądali, pytali i wykazywali chęć poznania nowych ludzkich historii. Na stronie http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/53 każdy nauczyciel zainteresowany tematyką może pobrać lub zamówić w formie drukowanej wiele ciekawych materiałów edukacyjnych.

 

Przez cały tydzień odbywała się akcja charytatywna Sukienki do Afryki. Dzięki portalom społecznościowym o akcji dowiedziała się cała lokalna społeczność. Fundacja Dzieci Afryki otrzyma od Namysłowian sukienki dla niechcianych żon, samotnych matek. Każdy może się dołączyć, sukienki zbierane są do końca roku. Więcej na facebook’owym profilu:  Sukienki do Afryki lub stronie www.dzieciafryki.com.

 

 

Uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej wraz z wychowawcami  uczestniczyli  w zajęciach  filmowych.  Podczas godzinnych zajęć obejrzano 25minutowy filmik pt. „Historia rzeczy” (http://www.youtube.com/watch?v=waXLd93bYvk)- do przemyślenia dla każdego. Uczniowie zaskoczeni byli pojęciami „zaplanowane starzenie się” i „postrzegane starzenie się”. Obejrzyjcie i podyskutujcie- polecam.

 

 

Myślimy też o nas tu i teraz. Zbyt duża konsumpcja to góry śmieci. Jak je zmniejszyć? Oczywiście segregacja ale także uprecykling! Na warsztatach technicznych uczyliśmy się, jak wykorzystać w inny sposób przedmioty, które już posiadamy a wydaja nam się niepotrzebne. Zaprezentowano m.in. nową-starą ekstrawagancka tunikę wykonaną z dwóch starych, piękne kwiaty w porcelanowych babcinych dzbankach, aluminiową tarę jako nową tablicę magnetyczną. Dzieciaki ze starych szalików wczarowały modne kominy!

Uczniowie zespołu edukacyjno- terapeutycznego (2G) zorganizowali akcję informacyjną „Klikaj w Pajacyka!”. Namawiali wszystkich użytkowników Internetu, aby codziennie klikali w brzuszek Pajacyka na stronach Polskiej Akcji Humanitarnej. Wyjaśniali, że dzięki tak prostej czynności wiele prawdziwych głodnych brzuszków zostanie nakarmionych.

Jak pracować- to na całego. Wszyscy uczniowie chętnie już po raz kolejny malowali, wyklejali, rysowali magiczne prace plastyczne, które zostały dostarczone do Polskiego Radia i wezmą udział w ogólnopolskiej akcji Choinki Jedynki.

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie tygodnia Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do udziału w kolejnej zbliżającej się edycji akcji Góra Grosza. W dniach 25.11- 6.12.2013 będziemy zbierać grosiki dla domów dziecka. Więcej o akcji: http://www.towarzystwonaszdom.pl/?sub=8&contener=545

Koordynator: Anna Chmielewska

Opiekun SU

Zespółu Szkół Specjalnych im. A. Mickiewicza  w Namysłowie

Relacje z innych działań, które podejmujemy na WWW.zssnamyslow.pl oraz na facebook’owym profilu: ZSS Namysłów