ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne
 

GABINET  EEG  BIOFEEDBACK

 

W dniu 18 września  2013 roku  odbyło się uroczyste  otwarcie gabinetu przez Panią Alicję Kalinowską  manager  NB Polska i Panią Beatę Wiszniewską –specjalistę działu personalnego  NB Polska Sp. z o.o  oraz Panią Agatę Nowak - Dyrektor Oddziału Banku BGŻ w Namysłowie Wdzięczni uczniowie wręczyli drobne upominki i podziękowania.

 

 

EEG –Biofeedback to rodzaj terapii, dzięki której pacjent w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal  w mózgu, tak aby mózg pracował wydajniej i szybciej.

Sygnał z jednego punktu na głowie pacjenta jest przetwarzany na zrozumiałą dla pacjenta formę graficzną ( animacji bądź gry wideo). Dzięki temu sprzężeniu zwrotnemu pacjent wie, kiedy jest skoncentrowany, a kiedy przestaje się koncentrować. Pozwala to nauczyć się  reakcji własnego mózgu  i tak zmodyfikować jego pracę , aby funkcjonował efektywnie.

Biofeedback ma szerokie zastosowanie , zarówno u dzieci , jak i u dorosłych. Trening jest stosowany nie tylko w praktyce klinicznej ( ADHD, ADD, dysleksja, zaburzenia lękowe, zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi), ale także służy jako metoda treningowa dla osób zdrowych w  celu poprawy funkcjonowania umysłu.