ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne

 

5 PORCJI WARZYW OWOCÓW I SOKU”

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskim programie edukacyjnym „5 porcji warzyw, owoców i soku” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Agencji Rynku Rolnego. Celem programu jest edukacja dzieci z zakresu zdrowego odżywiania się z naciskiem trwałego i prawidłowego nawyku spożywania 5 porcji warzyw, owoców i soku dziennie.

Uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień (13.04.2015 – 17.04.2015) uczestniczyli w zajęciach i warsztatach zorganizowanych wokół tematu „5 porcji warzyw, owoców i soku”.
W ramach zajęć warsztatowych poszerzali swoją wiedzę z zakresu zdrowego ożywiania się, chętnie dzielili się swoimi wiadomościami oraz z zainteresowaniem przysłuchiwali się nowym informacjom. Również w tą akcję aktywnie zaangażowali się rodzice i opiekunowie naszych uczniów. Wsparli swoje pociechy darami ze swoich sadów, pól i ogrodów. Cała społeczność szkolna podczas tego tygodnia miała okazję degustować przepyszne owoce i warzywa jako dodatek do ich drugiego śniadania.

Uważamy, że aktywny udział naszych uczniów w programie przyczynił się do promocji regularnego spożywania warzyw, owoców i soków nie tylko w szkole , ale również w ich domach rodzinnych. Uczniowie podczas zajęć odkrywali zalety zdrowego odżywiania się – tak cennego dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Mamy nadzieję, że takie akcje zaowocują właściwymi nawykami, które widoczne będą w ich dorosłym życiu.

Organizatorzy:. R. Stężała, M. Pilis, S. Karliński