ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne

 

 

Spotkanie Wielkanocne

 

W pierwszym dniu wiosny 21 marca 2013r. w Domu Pomocy Społecznej ,, PROMYK” w Kamiennej odbyło się uroczyste, międzypokoleniowe spotkanie Wielkanocne: seniorów oraz dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych im. Adama Mickiewicza w Namysłowie.

            Zorganizowanie spotkania wielkanocnego dla starszych osób było pomysłem Dyrektora  Szkoły

Pani  Małgorzaty Kaczorowskiej. Uczniowie z zapałem przejęli inicjatywę. Postanowili, że z okazji świąt chętnie zrobią coś dla innych. Młodzież przygotowywała się do występu trzy tygodnie. Zaangażowała się również w przygotowanie scenografii i strojów.

            Doprawdy niezwykłe to było spotkanie pokoleń. Służyło nie tylko kultywowaniu tradycji świątecznych ale i wzajemnemu poznaniu się. Dzieci i młodzież - dla Seniorów wystawiły spektakl

,, Wielkanocne obyczaje”. Grupa uczniów w wieku od 11 do 18 lat recytowała piękne świąteczne wiersze, śpiewała i inscenizowała ruchem piosenki, grała na instrumentach perkusyjnych. Seniorzy z uwagą obejrzeli przedstawienie o tradycjach Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niektórzy widzowie nie kryli wzruszenia.

            Na koniec dzieci skierowały do seniorów serdeczne życzenia. Samodzielnie przygotowały je

w domach rodzinnych, zatem życzenia były prosto z serc płynące. Były też serdeczności od tych, którzy urodzili się wcześniej dla tych, którzy urodzili się później.

            Na pamiątkę spotkania dzieci podarowały seniorom piękny świąteczny stroik.  W wielkanocnym koszu były własnoręcznie wykonane ozdoby: pisanki, baranki, kurczaczki i wiosenne kwiaty. Mamy nadzieję, że kolorowy koszyk ubogaci i umili wielkanocny stół w ,, Promyku”.

            W podziękowaniu Pani Renata Żywina dyrektor Domu Pomocy obdarowała młodych aktorów koszem słodkości.

  Naszym życzeniem jest by wszyscy żyli w miłości, zgodzie, pojednaniu z Bogiem i innymi ludźmi !

  Z najlepszymi życzeniami dla Wszystkich Państwa na teraźniejszy i przyszły czas.