ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne

 

 

 

ŚNIADANIE DAJE MOC

 

            7 grudnia 2012 r. uczniowie klasy II- VI Szkoły Podstawowej wzięli udział w Dniu Zdrowego Śniadania, który był jednym z etapów ogólnopolskiego programu  edukacyjnego "Śniadanie daje moc".

 

W tym dniu uczniowie wspólnie przygotowali dla siebie śniadanie. Zamiarem wszystkich oprócz dobrej zabawy było uświadomienie jak ważnym i potrzebnym posiłkiem każdego dnia jest dobrze przemyślane i przygotowane śniadanie. Uczniowie pod okiem swoich nauczycieli zgromadzili zdrowe  potrzebne produkty do zorganizowania   wspólnego śniadania. Przynieśli m.in. świeże owoce i warzywa, soki, jogurty, jajka, ciemne pieczywo, mleko oraz płatki i musli.

 

 

 

 

 

Następnie wszyscy wzięli się do pracy przygotowując kolorowe kanapki, napoje oraz gorące mleko z niespodzianką:) Zabawy było co nie miara a każdy chciał pochwalić się tym co przygotował.

 

Następnie przy wspólnym stole zajadaliśmy się opowiadając co komu najbardziej smakowało. W czasie przerwy na korytarzu szkolnym dzieci w roli kelnerów częstowały swoimi kanapkami pozostałą część uczniów naszej szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczymy na to, że częściej będziemy organizować takie dni ucząc się przy tym nowych umiejętności i będziemy przy tym bardziej dbać o własne zdrowie.

 

Opiekunami uczniów biorących udział w programie były: pani Magdalena Pilis i pani Renata Stężała. Koordynatorem działań był pan Sławomir Karliński.