ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne

 

 Październik 2013

Od października pełna para ruszyły nowe zajęcia z psychomotoryki. Prowadzą je
p. Ewelina Franaszek i p. Ania Brylak.

3. 10. 2013, dzięki Samorządowi Uczniowskiemu,  odbyła się szalona zabawa taneczna
z okazji Dnia Chłopaka.

9. 10. 2013 w kościele pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła  w Namysłowie oraz 12.10.2013 na Jasnej Górze odprawione zostały msze w intencji uczniów, rodziców
i pracowników Zespołu Szkół Specjalnych.

Jak co roku, 10 października świętowaliśmy Dzień Drzewa. Gośćmi tego dnia byli panowie leśnicy, którzy pomogli nam posadzić przyniesiony przez siebie dąb szypułkowy- nasze Drzewo dla Pokoju. Ogłoszono konkurs plastyczny, literacki a dzieciaki mogły wymyślić imię dla dębu. Wszystkiego dopilnowały p. Ania Chmielewska i p. Michalina Czuczwara.

Uczymy się nie tylko w murach szkoły. W październiku uczestniczyliśmy w lekcji archeologicznej w Namysłowskiej Izbie Regionalnej oraz w lekcjach bibliotecznych
z cyklu „Fredro i ja” w Bibliotece Publicznej.

Oprócz umysłów ćwiczymy także ciała, czego dowodem jest Integracyjny Turniej Sportowy, który odbył się z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu, 9 października. Relację fotograficzną z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie internetowej szkoły oraz facebook’owym profilu.

Naszą szkołę w Turnieju Warcabowym zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy reprezentowali uczniowie klasy I i II ZSZ wraz z p. Wioletą Bojarzyńską.

17 października wspominaliśmy bł. Jana Pawła II. Panie: Asia Skowron i Magda Wrońska zaprosiły wszystkich na piękny apel z okazji Dnia Papieskiego.

22 października cała społeczność szkolna wzięła udział w spotkaniu integracyjnym ze znanymi polskimi osobami niepełnosprawnymi. Odbyło ise ono w ramach projektu systemowego „Wspólnymi siłami ku samodzielności”.

23.10.2013 gościliśmy w szkole krakowski Teatr Kurtyna ze spektaklem „Światełko
w tunelu”.

30.10.2013 p. Andrzej Błażków gościł rodziców na lekcji otwartej o tematyce "Wady postawy u dzieci w wieku szkolnym- profilaktyka i ćwiczenia korekcyjne".